У Кіровограді Ляшко і Яценюк добряче вляпались в Березкіних

Вирішити фінансові труднощі Березкіни можуть сьогодні тільки політичним шляхом, відпрацьовуючи борги участю у «великій грі» олігархів.

Через три місяці Кіровоград буде вибирати собі міського голову та депутатів міськради, яких за новим законом про вибори висуватимуть партії. Однак під парасолькою партійних брендів, які заявляють про свою боротьбу з корупційноюспадщиною Януковича, до влади намагаються повернутися його вірні соратники- «регіонали». На прикладі Кіровограда ми бачимо, як відрізані після Майдану від годівниці держмонополій, вони несуть великі збитки, їх статкитануть, а підприємства - розоряються. Єдиний шанс - взяти реванш на місцевих виборах і врятуватися від банкрутства за рахунок місцевих бюджетів. Але чи готові партії Ляшка, Яценюка чи Порошенко ризикнути своїм рейтингом і підтримати таких одіозних «регіоналів» епохи Януковича як Березкін? Плани Максима Березкіна балотуватися в мери за підтримки «Народного фронту» Арсенія Яценюка і «Радикальної партії» Олега Ляшко вже загрожують вилитися в грандіозний скандал.

«З простягнутою рукою ...»

За спиною кандидата в мери Кіровограда Максима Березкіна - логотип ФРУ, організації, яку контролює і фінансує Дмитро Фірташ - головний «газовий» олігарх Януковича спонсор «Партії Регіонів». Таким чином, клан Березкіних«відпрацьовує гроші» олігархів Фірташа і в черговий раз намагається врятувати бізнес від дефолту? Цікаво, що представники «Народного фронту» Арсенія Яценюка неодноразово висували на адресу Фірташа звинувачення в тому, що деякі його операції прямо фінансувалися президентом Росії Володимиром Путіним. І навіть просили прокуратуру перевірити ці факти. Логічно запитати: якщо тепер Березкінибанкрути, то може варто перевірити і їх джерела фінансування? Хто, коли і в чиїх інтересах змушує їх відпрацьовувати ці гроші?

Політичний банкрут на межі дефолту

Максим Березкін - син видного нардепа- «регіонала» Станіслава Березкіна - найбільш проблемний кандидат в Кіровограді не тільки з точки зору іміджу, але і з точки зору фінансового і партійного ресурсу. Після Майдану для клану Березкінихнастали важкі часи. Інформація про великі проблеми в сімейному бізнесі «масложирових королів», мабуть, має під собою всі підстави: люди майже півроку не отримують зарплату, зростає кредиторська заборгованість, постачальники місяцями чекають оплату за поставлений товар. Нещодавно, виступаючи перед трудовим колективом, Березкіниоголосили: головний актив - масложирова компанія «Креатив» йде з молотка і тепер у неї буде новий власник.

Вирішити фінансові труднощі Березкіниможуть сьогодні тільки політичним шляхом, відпрацьовуючи борги участю у «великій грі» олігархів.

Інші джерела фінансування - кредити, іноземні інвестиції тощо - для них з деяких пір закриті. Компанія Березкіних«Креатив» вже мала схожі проблеми після першої «помаранчевої» революції. Коли при президенті Ющенко американський вплив на українські справи різко зріс, Березкіним довелося повертати багатомільйонний кредит своїм бізнес-партнерам в США, яких вони раніше «кинули». Однак за президентства Януковича російські порядки прийшли на зміну американським і Березкіна знову повернулися до старих перевірених «схем» заробітку.

Не секрет, що значною часткою свого стану, Березкін був зобов'язаний «Батьківщині», в якій починав політичну кар'єру і особисто Юлії Володимирівні. Історія фінансового «кидка» і зради Тимошенко з подальшим переходом в «партію регіонів» досить добре відома, щоб тут докладно на ній зупинятися. Бажають без праці можуть знайти інформацію в інтернеті. Тимошенко сіла в тюрму, а Березкін – жив на її гроші, які тепер вже точно можна було не віддавати.

Вирішувати фінансові проблеми за рахунок інших - фірмовий стиль Березкіна. У період президентства Януковича, присмоктавшись до партії влади, Станіслав і Максим Березкін не соромилися поповнювати свої засіки за рахунок «бюджетних потоків». Депутатство від «Партії регіонів» цього вельми допомагало. Всі пам'ятають, як Кіровоград прикрашали борди, на яких нардеп- «регіонал» Станіслав Березкін підтримував президента Віктора Януковича і його губернатора-регіонала Сергія Ларіна.

Віктор Янукович формував свою «єдину команду» у по одному простому принціпу- я не заважаю вам красти на місцях, ви не заважаєте мені красти в Києві і голосуєте у Верховній Раді «як треба». Загальний фінансовий інтерес до «бюджету» і «схем» скріплював депутатів-подільників у Верховній Раді краще будь-якого цементу! Тому депутат від Партії Регіонів Станіслав Березкін, будучи членом «єдиної команди» завжди голосував так, як вимагав Янукович - за всі диктаторські і корупційні закони, які Партія регіонів вносила в парламент. Всі чудово пам'ятають як, протестуючи проти цих законів, люди вийшли на Майдан. Як зрештою політика нардепів-регіоналів, включаючи Березкіна, стали причиною кривавих подій на Донбасі ...

«Золотий був час ...»

Березкінизавжди були близькі з Партією Регіонів і особисто з губернатором-регіоналом Сергієм Ларіним. Бути в «єдиній команді» президента Януковича було вигідно. Це допомагало тримати бізнес на плаву і відкривало доступ до фінансових «схем». Майдан поставив Березкіних на межу краху, перетворивши їх практично в банкрутів.

Березкін - «троянський кінь» Фірташа і Ларіна?

Революція на Майдані завдала удару не тільки по Януковичу, а й по його «єдиній команді». Їхній бізнес, яких тримався на тіньових «бюджетних дотаціях», почав різко просідати. Власне кажучи, великого системного бізнесу в олігархів-регіоналів ніякого і не було. Багато компаній Ахметова, Коломойського, Фірташа і олігархів поменше були всього лише бізнес-ширмою для фінансових потоків, які утворювалися від контролю над державними монополіями. Наприклад, щоб фінансувати футбольний клуб «Зірка» жодних легальних доходів від масложирової компанії «Креатив» не вистачило б. Є підстави вважати, що в основі колишнього фінансового благополуччя Максима та Станіслава Березкіна, як, до речі, і багатьох інших регіоналів, лежали схеми повернення / неповернення ПДВ. Тому нинішні розмови про виставлення на продаж «Креативу», і кіровоградського футбольного клубу «Зірки» схожі на правду - до Березкінихпросто перестали надходити доходи «зі сторони» як при Януковичі. Їх відсунули від звичних фінансових потоків і у них відразу почалися проблеми. Коли потрібно рятувати бізнес від розорення, тут вже не до футболу! Як і після першої революції, маятник хитнувся від корупційних стандартів пострадянського і «русского мира» до антимонопольних західних стандартів. А це загрожує для всіх олігархів фінансовою катастрофою, в тому числі і для Березкіна.

Минулого разу Максим і Станіслав Березкінизнайшли спосіб уникнути дефолту. Вони вчасно лягли під Януковича, вступили в «Партію Регіонів» і отримали можливість латати фінансові діри за рахунок держави. Зараз вони намагаються провернути такий же фокус з партією «Народний фронт» Арсенія Яценюка і «Радикальною партією» Олега Ляшка. І ось тут виникає дуже неприємна і слизька в усіх відношеннях ситуація.

Виходить, що Максим Березкін - це своєрідний «троянський кінь», якого Дмитро Фірташ і Сергій Ларін намагаються впровадити до Яценюка і Ляшка. На відміну від цих лідерів,якіпублічно «пресують» олігархів і Фірташа і прізвища тих, хто закликає пересаджати всіх «регіоналів», представники їхніх партій в Кіровограді повністю знаходяться під контролем Березкіна. Вони жодного разу не дозволили собі ні слова критики на адресу цих катів Майдану. Більше того, активно агітують за нього. У тому числі така агітація ведеться в Кіровоградських ЗМІ, які досі знаходяться під контролем Сергія Ларіна -в газеті «Кіровоградська правда», на телебаченні та деяких сайтах.

Виходить, що ні Яценюк, ні Ляшко більше не контролюють свої партії на місцях? Замість цього їх через Березкіна контролюють олігарх Фірташ і регіонал Ларін.

«Нульовий рейтинг ...»

Саме такий результат на місцевих виборах приготував Арсенію Петровичу і його «Народному фронту» Максим Березкін. Партія, яка заявляє, що бореться з російським впливом, олігархами і корупціонерами, у Кіровограді чомусь підтримує їх. На думку, експертів ні Яненюк, ні Ляшко більше не контролюють на місцях свої партії - їх контролюють агенти «єдиної команди» Януковича.

Березкін - слуга двох панів! Або трьох?

«Народний фронт» - не просто партія, яка заявила про себе як непримиренний противник «регіоналів». Це партія, на першому ж з'їзді якої було прийнято рішення про заборону включати до партійних списків колишніх членів «Партії регіонів». Яценюк не одноразово висловлювалися за залучення колишніх регіоналів до відповідальності, за їх люстрацію. Партія «Народний фронт» ініціювала закон «Про очищення влади». Цей закон підписав президент Петро Порошенко, який заявив, що він допоможе «очистити держапарат від агентів КДБ і верхівки Партії регіонів», таких як Березкіна.

Здавалося б, ні партії президента, ні партія прем'єра, ні «радикали» - ніхто не може підтримувати такого пропаленого члена «єдиної команди» Януковича як Максим Березкін. Незважаючи на це, в Кіровограді місцеві «патріоти» його підтримують, підставляючи під удар і свої партії, і своїх лідерів. Зрозуміло, що роблять вони це зовсім не безкорисливо.

В українських ЗМІ неодноразово писали про ту зловісну роль, яку відіграли в подіях Майдану саме кіровоградські регіонали.

«Кіровоград став тренувальним полігоном, на якому регіонали відпрацьовували розгін київського євромайдану. А організатором цього дійства був тоді ще заступник глави Адміністрації Президента Сергій Ларін. Для того, щоб вислужитися перед президентом-злочинцем, він дав особисту вказівку кіровоградським нардепам-регіоналам Віталію Грушевському і Станіславу Березкіну звезти зі своїх округів тітушок »(http://from-ua.com).

Перед спокусою взяти гроші у «ката Майдану» кіровоградські «Народний фронт» і «Радикальна партія Олега Ляшка» встояти не змогли. У них навіть виникла деяка конкуренція за олігархічну подачку. Обласна і міська верхівка «радикалів», запропонувала висунути Березкіна в мери «від Ляшка» навіть дешевше, ніж народнофронтовці. Як партійні хамелеони з великим досвідом, Березкінирозуміють, що дві кишенькові партії завжди краще ніж одна.

Не гидуючи брати криваві гроші, місцеві «радикали» і «народнофронтовці», ясна річ, приховують свій ганебний зв'язок з Березкіним, щоб уникнути публічного скандалу.

Чи можуть Яценюк і Ляшко знати, що представники на місцях торгують інтересами України? Чи можуть вони підтримувати клан Березкіних, який винен у смертях сотень українців - тих, які власне і привели до влади нинішнє керівництво країни? Якось це вже зовсім цинічно і не по-людськи! Підтримати Максима Березкіна напередодні місцевих виборів - рівносильно самогубству для будь-якої партії: хоч для «Народного фронту», хоч для Блоку Петра Порошенка, хоч для Радикальної партії Олега Ляшка. Кажуть, що Березкінинамагалися нещодавно «прикупити» ще й кіровоградську «Самопоміч» ...

Це зайвий раз підтверджує - Березкіну все одно від кого йти. Йому цинічно наплювати і на виборців, і на партії - немає в нього ніякої ідеології, крім грошей! Але самі партії, висунувши вчорашнього регіонала, озброюютьбейсбольними бітами тітушок для розгону антиМайдану, ризикують отримати нищівного удару по своєму рейтингу. Це скандал національного масштабу, який позначиться не тільки на місцевих, а й на парламентських виборах!

По рахунках Березкіна розплатиться Кіровоград

Інша річ, якби Максима Березкіна підтримали колишні соратники-регіонали з Опозиційного блоку, типу Сергія Ларіна. Це було б логічно. Але навіть вони відмовилися тягнути на собі далі Березкін разом з їх негативним іміджем і фінансовими проблемами.

Так чому ж його в Кіровограді так активно підтримує партія «Народний фронт»? Чому веде за нього агітацію, хоча на словах бореться з такими як Березкін? Може в цьому «лукавстві» якраз і полягає причина, через якурейтинг партії Яценюка в Україні за даними «КМІСіс» не перевищує і 3%? Виходить, що «Народний фронт» готовий ціною остаточного знищення власного рейтингу підтримати Макса Березкіна.

Припустимо, партії Яценюка втрачати вже майже нічого. Але, підтримуючи на виборах Березкіна, «Радикальна партія» ризикує ще більше -7% виборців їй цього точно не пробачать! Самого Олега Ляшка не раз звинувачували в змові з олігархами. У тому, що він «лягав» спершу під Фірташа, потім під Коломойського. Але скандал з Березкіними- це вже відвертий слив і зрада інтересів простих українців.

До речі, олігарх Коломойський можливо не тільки першим оцінив ці ризики, але і побачив в цьому можливість шантажу. Пікантність в тому, що фінансує кіровоградський «Народний фронт» Станіслав Березкін-старший, якийзараз не просто депутат, а член парламентської фракції партії «Відродження» - політичного проекту, пов'язаного з Коломойським. Так от, з цієї парламентської фракції Березкіна останнім часом загрожують викинути з ганьбою.

Опинившись у безвихідному становищі, довівши бізнес до переддефолтного стану, Березкіникидаються від партії до партії - від «Народного фронту» до «Радикалів», від олігарха до оліграха - від Коломойського до Фірташа. Розрахуватися одночасно з двома Березкіними неможливо. До того ж,накопичені борги набагато перевищують вартість «масложирових» активів, які можуть бути цікаві тому ж Фірташу. Перекрити борги можна тільки «заклавши» Кіровоград та крісло міського голови.

Зрозуміло, що Березкін в Кіровограді по факту - політичний труп, в кишенях якого випадково завалялися ще деякі гроші. Щоб купити дрібних партійних шахраїв на місцях, їх впопне вистачить. Але, цікаво як будуть дивитися в очі людям Олег Ляшко або Арсеній Яценюк, якщо кандидатом у мери від них буде той, хто винен у смертях їхніх соратників на Майдані?

За матеріалами: pereveslo.org.ua

 

Поделитесь, и будет Вам счастье!
Другие материалы в этой категории: « Труханів острів контролює нардеп від Кіровоградщини У Кіровоградській області міліціонер побив до смерті дівчину »
,

Copyright © 2008-2021. 44 канал Киев - Новости Аналитика Соцопросы

Данный сайт работает как социальный блог, открытая социальная площадка где каждый может опубликовать свои материалы, многие материалы приходят на почту и публикуются администрацией сайта после модерации. В связи с эти возможны некорректное отображение источника текста или графики, если Ваши авторские права или права на торговую марку (товарный знак) нарушены, просим извинения, указывайте о данных нарушениях нам на почту, и мы немедленно исправим это недоразумение. Спасибо.

Scroll to Top