Експерти з Канади розповіли в Ужгороді про поєднання міжнародного та місцевого досвіду задля розвитку Закарпаття

Експерти з Канади розповіли в Ужгороді про поєднання міжнародного та місцевого досвіду задля розвитку Закарпаття

«Я вражена ентузіазмом авторів закарпатської стратегії розвитку, — повідомила міжнародний експерт із стратегічного планування Беата Боврон (м. Торонто, Канада). — Разом ми вже визначили ключові завдання, які обов’язково повинні бути виконані у рамках стратегії». Канадські експерти, які «курують» Проект партнерства Канада-Україна "Регіональне врядування та розвиток" мають практичний досвід стратегічного планування, а також викладають його теорію в університетах. «Ми приїхали не вказувати людям, що робити, а прагнемо передати українським експертам знання, які могли б бути використані в Україні», — розповіла Б. Боврон.

В Ужгороді вона зустрілася із фахівцями 5-ьох робочих груп, які працюють над пріоритетами стратегії. Якщо минулого року обговорювалося її загальне спрямування, то цього разу канадські консультанти прибули, щоб зосередити стратегічний план (вже затверджений облрадою) на реальних діях.

«Ключові завдання закарпатської стратегії були сформульовані надто широко, — зауважила Беата Бовтон. — А багато пріоритетів означає, що насправді нема жодного. Тому разом із представниками робочих груп ми провели процедуру «рейтингування» пріоритетів».

Наразі українсько-канадський проект сконцентрувався на 3 основних проектах місцевих ініціатив. Це проект «Сім чудес Закарпаття», відродження та збереження місцевих традицій, а також створення Центру планування, який би відповідав за розробку генпланів та власне стратегічне планування.

Одним з важливих аспектів планування є фінансові можливості реалізації ініціатив. Проте фахівці сподіваються не лише на державну підтримку. Як розповіла регіональний керівник Проекту партнерства Канада-Україна "Регіональне врядування та розвиток" Наталія Носа, зараз відпрацьовуються інвестиційні проекти, які стануть предметом угоди на фінансування. «Ми розглядаємо стратегію не лише як документ на фінансування з держбюджету, а бачимо її як настільну книгу для громадських організацій і путівник для закордонних донорів. Не всі програми, звичайно, можуть одночасно бути профінансовані, проте матимемо чіткий план на майбутнє».

«Ми досягли вже значних результатів і перейшли у практичну площину, — розповіла Н.Носа. — В Україні такі речі робляться вперше: на Закарпатті та у Запорізькій області як двох різних регіонах, щоб передати досвід усій Україні».

Одне з головних досягнень проекту, на думку Н. Носа — консолідована співпраця з владою, громадськими організаціями, планують підключити також бізнес. Чи не найважче налагодити співпрацю із громадою, проте отримати зворотній зв’язок буває важко.

Серед конкретних ініціатив проекту, наприклад, школи змішаного фінансування для вирішення проблеми обмеженого фінансування освіти. А також ініціатива створення в Ужгороді українсько-польського центру. Експерти запропонували також укласти каталог фестивалів і свят Закарпаття та навіть традиційних продуктів. Планується також розробити візитну картку для народних умільців.

Щодо зацікавленості Канади у співпрацю із Закарпаттям, то жодного економічного інтересу тут нема, зазначили гості, більшість експертів навіть працюють як волонтери. Натомість у Канаді проживає багато етнічних українців, тож актуальним є питання ностальгійного туризму.


Источник: “http://zakarpattya.net.ua/News/16737-Eksperty-z-Kanady-rozpovily-v-Uzhhorodi-pro-poiednannia-mizhnarodnoho-ta-mistsevoho-dosvidu-zadlia-rozvytku-Zakarpattia”

Поделитесь, и будет Вам счастье!
Другие материалы в этой категории: Хто на якій яхті: Медведчук, Пєсков і Бейонсе »
,

ТОП 24

Copyright © 2008-2016. 44 канал Киев - Новости Аналитика Соцопросы

Данный сайт работает как социальный блог, открытая социальная площадка где каждый может опубликовать свои материалы, многие материалы приходят на почту и публикуются администрацией сайта после модерации. В связи с эти возможны некорректное отображение источника текста или графики, если Ваши авторские права или права на торговую марку (товарный знак) нарушены, просим извинения, указывайте о данных нарушениях нам на почту, и мы немедленно исправим это недоразумение. Спасибо.

Scroll to Top