Перше щеплення китайською вакциною CoronaVac в МОЗ мріють зробити 13 квітняПерші щеплення китайською вакциною проти коронавірусу CoronaVac українці зможуть отримати вже у вівторок, 13 квітня.


Про це на пресланчі 9 квітня заявив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко, передає журналістка hromadske.


Він зазначив, що щепити цією вакциною будуть маломобільні групи населення (людей з інвалідністю), які не можуть прийти у пункт щеплення, та їхніх опікунів. Також вакцину зможуть отримати люди, які долучаться до проведення ЗНО у 2021 році, олімпійців та паралімпійців, які поїдуть цього року на змагання.


За словами Ляшка, вакцинацію вирішили робити саме цим препаратом, оскільки він має одну дозу у флаконі. Для повноцінної імунізації людина має отримати дві дози цієї вакцини з інтервалом у 14-28 днів. Однак, головний санлікар зазначив, що українцям щепитимуть другу дозу на 28-й день, оскільки тоді ефект буде більшим.


CoronaVac — вакцина, яку виготовляє китайська компанія Sinovac Biotech. Її головний компонент — нежиттєздатні вірусні частинки. Вони не можуть спричиняти хворобу, але викликають імунну реакцію. Таку технологію використовують для виробництва багатьох інших вакцин, наприклад, проти поліомієліту та дифтерії. Зберігати китайську вакцину можна за температури 2-8°C.


25 березня в Україну доставили першу партію з 200 тисяч доз китайської вакцини. Як і попередні препарати, AstraZeneca i Pfizer, її вже зареєстрували в Україні для екстреного використання.


У Китаї застосування цієї вакцини дозволили ще влітку 2020 року для людей із груп ризику. Наразі її також використовують у Бразилії, Мексиці, Чилі, Туреччині, Індонезії, Таїланді та Малайзії.


Загалом українська група фармацевтичних компаній «Лекхім», яка є офіційним постачальником вакцини CoronaVac в Україну, уклала договір на постачання 5 мільйонів доз. Із них 1,9 мільйона замовило Міністерство охорони здоров’я за ціною 504 гривні за одну дозу.


«Аргумент»


Джерело статті: “http://argumentua.com/novosti/pershe-shcheplennya-kitaiskoyu-vaktsinoyu-coronavac-v-moz-mr-yut-zrobiti-13-kv-tnya”

Поделитесь, и будет Вам счастье!

Copyright © 2008-2021. 44 канал Киев - Новости Аналитика Соцопросы

Данный сайт работает как социальный блог, открытая социальная площадка где каждый может опубликовать свои материалы, многие материалы приходят на почту и публикуются администрацией сайта после модерации. В связи с эти возможны некорректное отображение источника текста или графики, если Ваши авторские права или права на торговую марку (товарный знак) нарушены, просим извинения, указывайте о данных нарушениях нам на почту E-mail: [email protected] и мы немедленно исправим это недоразумение. Спасибо.

Scroll to Top