Сам собі начальник: з чого починається бізнес

Одні вважають, що заснувати власну справу можна і без бізнес-плану. Інші переконані: цей документ – головна передумова успіху.

Сам собі начальник: з чого починається бізнес

Одні вважають, що заснувати власну справу можна і без бізнес-плану. Інші переконані: цей документ – головна передумова успіху. Німецький спеціаліст радить ставитися до планування з усією відповідальністю.

Навіщо бізнес-план, якщо можна просто розповісти про свій задум. Для наочності, звичайно, можна додати пару схем і таблиць. Саме така поширена думка часто-густо заважає втілити у життя найцікавіші ідеї. Насправді детальний план вашої підприємницької діяльності – візитна картка, яка допоможе знайти інвестора, переконати банк надати вам кредит і підстрахуватися.

Кристіан Юнг

Кристіан Юнг

"Бізнес-план — дуже важливий етап підприємництва, — переконаний Кристіан Юнг, провідний спеціаліст Фонду підтримки технологічних стартапів (High-Tech Gründerfonds, HTGF). — Не лише для того, аби знайти інвесторів, а й для самих засновників. Бізнес-план допомогає виявити слабкі місця: може, фінансування не вистачає, а може, ролі в команді розподілені неправильно".

Детектор бізнесу

Утім, молоді підприємці частенько нехтують цим документом. Тож у німецьких університетах студентам пропонують на вибір спеціальні курси підприємництва, а укладання бізнес-плану — один з ключових пунктів навчальної програми. Крім того, з 2005 року, коли було засновано Фонд підтримки технологічних стартапів, у студентів є можливість звернутися за допомогою до його спеціалістів.

Ідеального бізнес-плану не існує, заспокоює Кристіан Юнг. Інвестори, як правило, в першу чергу вирішують для себе, чи переконливою є та чи інша ідея. А от бізнес-план завжди можна доопрацювати. Проте, звичайно, коли він складений абияк, це відраз ж псує враження про засновника стартапу.

Від ідеї до збуту

Як зазначається на багатьох німецьких спеціалізованих онлайн-порталах для підприємців-початківців, у бізнес-плані повинні бути розписані концепція бізнесу, сам продукт чи послуга, галузь, конкуренція на ринку, концепція збуту та маркетингу, можливості та ризики, фінансування і, звичайно ж, сама команда працівників. До класичних помилок експерти зараховують стратегію збуту й аналіз конкурентів. "Просто мати ідею не досить, необхідно вміти ще й продавати результат цієї ідеї, — застерігає Кристіан Юнг. — Інший аспект — об’єктивний аналіз ринку. Необхідно вивчити своїх конкурентів перед тим, як виходити на ринок".

Усе це потрібно вмістити на 30-40 сторінках, аби потенційний інвестор міг досить швидко оцінити вашу ідею. Утім, тут важливо ще й покладатися не лише на написане, а й виявити сильні сторони особистості. "Підприємець повинен мати харизму", — каже Кристіан Юнг. Сила переконання, відкритість у спілкуванні та готовність вирішувати проблеми до настання кризи – ці якості не менш важливі для бізнесменів-новачків.

Визнач свою зарплату сам

Передбачити розвиток бізнесу, який ви щойно розпочинаєте, на п’ять-шість років складно. Тож експерти радять обмежитися середньостроковим плануванням – на два-три роки. Ще один важливий аспект — питання про зарплату, яке обов’язково виникне під час планування фінансових показників.

"Вона має відповідати фазі розвитку стартапу. Якщо ми інвестуємо 500 тисяч євро у молоду компанію, це не означає, що кожен з п’яти її працівників отримає по 100 тисяч. На такому ранньому етапі для засновників головна мотивація — частка в капіталі", — вважає Кристіан Юнг.


Источник: “https://www.facenews.ua/articles/2012/82557/”

Поделитесь, и будет Вам счастье!
Другие материалы в этой категории: Порт для Ахметова. Часть 3: скандал дошел до СБУ »
,

Copyright © 2008-2021. 44 канал Киев - Новости Аналитика Соцопросы

Данный сайт работает как социальный блог, открытая социальная площадка где каждый может опубликовать свои материалы, многие материалы приходят на почту и публикуются администрацией сайта после модерации. В связи с эти возможны некорректное отображение источника текста или графики, если Ваши авторские права или права на торговую марку (товарный знак) нарушены, просим извинения, указывайте о данных нарушениях нам на почту, и мы немедленно исправим это недоразумение. Спасибо.

Scroll to Top