Польща офіційно висунула Сікорського на посаду Ештон

Новости и события в Украине и зарубежом. Политика, экономика, общество, культура, спорт, наука, образование, технологии Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск офіційно запропонував Євросоюзу призначити поляка Радослава Сікорського на посаду високого представника ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики, яку нині обіймає баронеса Кетрін Ештон.

Ці інформація була оприлюднена в четвер увечері. Спершу про неї повідомила агенція PAP з посиланням на джерела, а згодом її підтвердив генсек правлячої партії "Громадянська платформа" Павел Грась.

"Ця посада для нас є пріоритетом", — додав Грась.

Зараз Сікорський є міністром закордонних справ Польщі, його вважають одним з найпотужніших лоббістів України в ЄС.

Як відомо, новий керівник європейської дипломатії має бути призначений восени 2014 року в рамках планової ротації Єврокомісії.

Дональд Туск в своєму twitter прокоментував кандидатуру Сікорського (не називаючи, щоправда, посаду, на яку того номіновано).

"Для ПіС (опозиційна партія Ярослава Качинського) Сікорський є надто м’яким по відношенню до Росії. Для політиків з ЄС він — надто жорсткий. Для всіх він — компетентний. Тобто — саме такий як треба".

Між тим, польські спостерігачі не надто високо оцінюють шанси глави МЗС Польщі обійняти найвищу посаду в європейській дипломатії, зазначає Gazeta Wyborcza.

Як повідомляла Європейська правда, за попередніми квотними домовленостями країни-члени ЄС хотіли би призначити на цю посаду жінку, яка представляла би лівоцентристську партію. А Сікорський є чоловіком, та ще й правоцентристом.

Між тим, лишається шанс, що глава МЗС Польші отримає в Єврокомісії інший портфель, дотичний до України — приміром, він може стати комісаром з питань розширення та сусідства (зараз таку посаду обіймає чех Штефан Фюле).

Очікується, що погоджена кандидатура високого представника буде визначена в рамках самміту ЄС 30 серпні. У разі відсутності консенсусу країн-членів розгляд питання може бути відкладений.


Источник: “http://t-pravda.net/policy/eurointegration/167154-polshha-ofczjno-visunula-skorskogo-na-posadu-eshton.html?lang=ru”

Поделитесь, и будет Вам счастье!
Другие материалы в этой категории: Порт для Ахметова. Часть 3: скандал дошел до СБУ »
,

ТОП 24

Copyright © 2008-2016. 44 канал Киев - Новости Аналитика Соцопросы

Данный сайт работает как социальный блог, открытая социальная площадка где каждый может опубликовать свои материалы, многие материалы приходят на почту и публикуются администрацией сайта после модерации. В связи с эти возможны некорректное отображение источника текста или графики, если Ваши авторские права или права на торговую марку (товарный знак) нарушены, просим извинения, указывайте о данных нарушениях нам на почту, и мы немедленно исправим это недоразумение. Спасибо.

Scroll to Top