Чи помітить ГПУ Луценка нардепа Руслана Сольвара - наглядача Сім'ї за з/д вантажоперевезеннями

У складі діючої Верховної Ради чимало цікавих особистостей з сумнівним минулим або сьогоденням. Практично всі вони намагаються приховати свої доходи або зв'язок з бізнесом. У когось це виходить краще, у когось гірше. Хто заробляє менше, а хтось більше. Одним з тих, хто багато заробляє, але ретельно це приховує, є народний депутат від партії «Блок Петра Порошенко» Руслан Сольвар. В інтернеті досить складно знайти інформацію, компрометуючу цю персону, однак вона є, і її ой як немало...

«Зерновий» бізнесмен

Народився Руслан Сольвар у травні 1971 року в селі Пещанка Вінницької області. Після школи навчався у ПТУ на газоелектрозварювальника, однак, згідно з офіційною біографією, ні одного дня за спеціальністю не працював. Вищу освіта за спеціальністю «фінанси і кредит» отримав у Київському національному економічному університеті. Свій перший досвід роботи в держструктурах Сольвар отримав в Міністерстві агропромислового комплексу. В цей же час разом з партнерами створив приватну корпорацію, яка займалася трансферами зерна. Слід зазначити, що його трудовий шлях досить логічний з точки зору лобіювання інтересів бізнесу. Працюючи в Міністерстві АПК, він активно почав розвивати «зерновий» бізнес. У сферу його інтересів завжди входили сільське господарство і залізничні транспортні послуги. В його автобіографії зазначено безліч фірм, інформацію про яких знайти взагалі нереально, причому в ній немає навіть згадок, де і коли конкретно він працював у тій чи іншій організації.

Заметит ли ГПУ Луценко нардепа Руслана Сольвара - смотрящего Семьи за ж/д грузоперевозками«Нардепский» шлях

Народним депутатом Руслан Сольвар вперше став у листопаді 2012 року, перемігши на парламентських виборах на 91 виборчому окрузі (місто Фастів) від партії Віталія Кличка УДАР. Незважаючи на дуже низькі рейтинги до початку виборів, йому вдалося налагодити геніальну схему маніпуляції свідомістю виборців. Він жертвував значні суми храмам та церквам, а в обмін на це священики і настоятелі агітували парафіян голосувати за нього. Також він запустив у Фастові та районі «соціологічне опитування». «Опитування» в лапках, оскільки воно, через маніпулятивні технології, було практично прямою агітацією за Сольвара. Ось такий у нього був спосіб стати «ближче до народу».

Сольвар неодноразово заявляв українським ЗМІ, що пішов у політику для того, щоб йому було легше займатися бізнесом. З приходом у парламент для нього почався «золотий час». У Верховній Раді він працював у комітеті з питань транспорту та зв'язку, який очолював відомий Борис Колесніков. Як виявилося, Руслан Миколайович став для нього ідеальним «соратником». При його активному сприянні він, згодом, став головним радником генерального директора Асоціації транспортно-експедиторських організацій«Укрзовніштранс». Для людини, яка вже понад десятиліття «робить гроші» на махінаціях з вантажними залізничними перевезеннями, – місце просто ідеальне.

Будучи народним депутатом VII скликання, Руслан Сольвар досить тісно спілкувався з сином Віктора Януковича, активно просуваючи інтереси «Партії регіонів». В Раді його називали людиною Бориса Колеснікова і одним з «смотрящих» Сім'ї (дивно, що про це забули після Євромайдану). Сам він всіляко відмовлявся від зв'язку з «Партією регіонів», з піною у рота доводячи свою «опозиційність». Експерти кажуть, що за час на неофіційній посаді «наглядача» від Януковича, він примудрився вкрасти кілька десятків мільйонів гривень. Але це йому ніяк не завадило приєднатися до партії Віталія Кличка. Напевно, тут роль знову-таки зіграли гроші. Адже недарма за нової влади Сольвара називали одним з «гаманців» Кличко.

 


У Верховній Раді VІІІ скликання він став одним з головних лобістів інтересів колишніх регіоналів в особі його колишнього «партнера» Бориса Колеснікова та ряду інших небажаних осіб в українській політиці. На цей раз народним депутатом він став від партії «Блок Петра Порошенка». Під час виборів, до речі, не обійшлося без ексцесів. Богдан Хмельницький, один з конкурентів Сольвара з виборів на 91 окрузі в 2014 році, виклав у мережу їхню телефонну розмову, під час якої Руслан Миколайович грубо висловлювався, погрожуючи йому великими проблемами.Підконтрольні фірми і залізничні «махінації»

На сьогоднішній день під контролем Руслана Сольвара знаходиться цілий ряд компаній, спеціалізацією якого є вантажні перевезення. Одна з них — є «Фреш Лайн». Її директором є Олексій Мозговий. Так от, на цю посаду в 2003 році його поставив Руслан Сольвар, який на той момент був одним з її засновників. Про те, що Мозковий і досі підкоряється Сольвару, свідчить і той факт, що він є його помічником у Верховній Раді.

У 2010 році, відразу після призначення Бориса Колеснікова міністром інфраструктури, компанія «Фреш лайн» уклала з «Укрзалізницею» угоду. Тут слід зазначити, що 80% доходів «Укрзалізниці» складають вантажні перевезення, а одним з основних способів шахрайства часів «Сім'ї» було навмисне заниження вартості вантажоперевезень для так званих «своїх» компаній. Так от, після укладення договору, «Фреш лайн» і стала однією з таких «своїх» компаній. В результаті чого їй вдалося заощадити сотні тисяч доларів, а ось «Укразалізниця» навпаки понесла значні збитки. Припинити подібне шахрайство вдалося тільки в 2014 році, коли «УЗ» розірвала цей злощасний договір з «Фреш лайн» після тривалих суперечок.

Ще однією підконтрольної Сольвару фірмою є «Метрудтранс». Її директором до недавнього часу був Артем Мініч, з яким Руслан Миколайович разом був у складі засновників компанії «Укрзернотранс-К». Власником її значиться Володимир Пашко. В січні 2015 року ця компанія уклала договір з державним підприємством «Рогатинське лісове господарство». Згідно з контрактом, фірма зобов'язалася надати послуги з перевезення залізничним транспортом на загальну суму 1, 550 млн грн. Тут слід зазначити, що конкуренції у «Метрудтранс» фактично не було, і вона отримала цей заказ не зовсім чесним шляхом. Як виявилося пізніше, єдиним їхнім суперником під час проведення тендеру була компанія «Моноліттранскомпані», засновником якої є земляк Руслана Сольвара Микола Бачал (ось таке ось невелике кумівство). Починаючи з березня 2012 року, «Метрудтранс» уклала з державними компанії контрактів на загальну суму близько 15 млн грн.

Ставши народним депутатом вдруге, Руслан Сольвар не втрачає можливість отримати вигоду для компаній підконтрольних йому тим або іншим чином. Він використовує весь свій політичний арсенал для того, що основні маршрути по залізничному транзиту діставалися його компаніям. Крім того, він методично тисне на керівництво «Укрзалізниці», змушуючи тарифну комісію заважати його головним конкурентам (компанії «Лемтранс Транзит», «ІТЕК Транс», «PLASKE», «Тенгізшевройл»). Згідно з інформацією з компетентних джерел, Руслан Сольвар шахраює, щоб заволодіти найбільш «ласими» маршрутами. Він попередньо домовляється з клієнтами, а потім просто тисне на тарифну комісію Укрзалізниці, змушуючи знизити тарифи на потрібні йому маршрути. На вищому рівні (у Верховній Раді) він активно займається знищенням конкурентів, поширюючи дискредитують матеріали і тонко підводячи народних депутатів до того, що потрібно ці факти перевірити з допомогою правоохоронних органів. У результаті таких дій у конкуруючих з нею фірм починаються нескінченні проблеми, до них постійно вриваються несподівані перевірки, в результаті яких робота повністю блокується.

Відразу після того, як «Укрзалізниця» стала приватним акціонерним товариством, Руслан Сольвар влаштував туди одного з працівників свого підприємства, так ще й не на просту посаду, а пост гендиректора Українського транспортно-логістичного центру (УТЛЦ). По суті, ця посада дозволяє контролювати майже 100 тис. вагонів. Для Сольвара, який десятки років будує свої махінації навколо залізниці, це було воістину «царським» подарунком. Подейкують, що посприяв цьому глава АПУ Борис Ложкін і його радник Михайло Бейлін. До речі, саме Бейлін призначив главою підприємства «Укрзалізничпостач» Євгена Хрощака. Цей діяч планомірно віддавав перемоги в тендерах компаніям, які значно завищували ціни на свою продукцію. І це далеко не всі «якісні» призначення Бейліна.

Заметит ли ГПУ Луценко нардепа Руслана Сольвара - смотрящего Семьи за ж/д грузоперевозками«Бідний родич»

Руслан Сольвар, згідно його декларації про доходи, є одним з найбідніших народних депутатів. У 2014 році він задекларував доходів на загальну суму 163 тис. грн. Автомобіля і квартири у нього немає, як і у членів його сім'ї. Це досить дивно, адже фактично Сольвар є власником і засновником кількох транспортних компаній, які сьогодні заробляють багато грошей. Будучи членом транспортного комітету у Верховній Раді, він люто заперечує свою причетність до транспортного бізнесу. Він каже, що взагалі не займається ніяким бізнесом. Враховуючи те, що не так давно він купив собі далеко не дешевий мікроавтобус «Шевроле Експрес», а також ходить з телефоном, ціна якого близько 50 тис грн, виникає питання, звідки беруться всі ці дорогі речі?

Заметит ли ГПУ Луценко нардепа Руслана Сольвара - смотрящего Семьи за ж/д грузоперевозкамиРозслідуючи його діяльність і бізнес зв'язки виявилося, що його мати Марія Сольвар (шкільна вчителька) прямо-таки гребе гроші лопатою, адже в її власності знаходяться десятки об'єктів нерухомості, серед яких є і кілька елітних квартир.

Заметит ли ГПУ Луценко нардепа Руслана Сольвара - смотрящего Семьи за ж/д грузоперевозкамиАле і це ще далеко не все, адже у нього ще багато родичів, і всіх їх потрібно «забезпечувати».

А поки мати народного депутата заробляє на чергову квартиру, працюючи в школі, «бідний» народний депутат Руслан Сольвар живе на мізерну зарплату народного депутата. Просто серце кров'ю обливається. Ось така життєва несправедливість, все життя стараєшся, робиш залізничну бізнес-імперію, а на квартиру так і не назбирав.

Поделитесь, и будет Вам счастье!
,

Copyright © 2008-2021. 44 канал Киев - Новости Аналитика Соцопросы

Данный сайт работает как социальный блог, открытая социальная площадка где каждый может опубликовать свои материалы, многие материалы приходят на почту и публикуются администрацией сайта после модерации. В связи с эти возможны некорректное отображение источника текста или графики, если Ваши авторские права или права на торговую марку (товарный знак) нарушены, просим извинения, указывайте о данных нарушениях нам на почту, и мы немедленно исправим это недоразумение. Спасибо.

Scroll to Top