Не ідеальний, але кращий за минулий: Галицька районна рада затвердила бюджет на 2018 рік


21 грудня відбулась сесія Галицької районної ради. Після довгих обговорень та перерви депутати затвердили бюджет району на 2018 рік. Об этом сообщает tp0542.in.ua со ссылкой на СМИ.

Тож у 2018 році бюджет Галицького району становитиме 398 мільйонів 434 тисячі. Зокрема, доходи загального фонду районного бюджету – 396 мільйонів 466 тисяч, доходи спеціального фонду – 1 мільйон 968 тисяч. В тому числі бюджет розвитку 858 тисяч. Прогноз доходів без врахування власних надходжень – 44 мільйони.

Заступник начальника фінансового управління районної державної адміністрації Надія Гойсан повідомила, що якщо минулого року у бюджеті забезпеченість зарплат становила 61%, то цього року – 77%. Також у 2017 році базової дотації було 14 мільйонів, цього року – 20 мільйонів. Збільшились і на 10 мільйонів доходи. Разом з тим, якщо минулого року нестача була 26 мільйонів, то цього року – 20 мільйонів.

Голова районної ради Павло Андрусяк зазначив, що бюджет збалансований і видатки на всі галузі закладені однакові. «Ми постаралися майже однаково закласти використання коштів. Поки що ми дотримуємося стратегічного рішення втримання робочих місць у бюджетній сфері. Тому ті бюджетними, які отримують заробітну плату з державного бюджету будуть забезпечені нею на 100%, а ті, яким ми платимо зарплату з місцевого бюджету – на 77%. Тобто нам прийдеться на протязі року ще повертатися та шукати гроші, щоб дофінансувати ці потреби», – прокоментував бюджет Павло Андрусяк.

В той же час депутат Ярослав Бартків зауважив, що на найважливішій «бюджетній» сесії чомусь присутні тільки 24 з 40 депутатів. Мовляв, значить це означає, що депутати не цікавляться тим, як житиме район. До того, незрозуміло, навіщо вони тоді йшли в депутати.

«Політика нехай залишить в Києві. Коли є питання життєдіяльності, зарплати, виживання, то ми тут в сесійній залі знаходимо шляхи дотику і підтримуємо ті рішення. Треба, якщо не рухатися, то хоча би залишатися на плаву. Я звертаюся до тих депутатів яких немає і голів фракцій: «Ну не можна так легковажно відноситись до бюджетної сесії», – підкреслив Бартків.

Втім перед голосування заступник голови райради Любов Гордійчук попросила перерву, щоб порадитися з депутатами. Вона зауважила, що якщо поспостерігати за тим, як у Верховній Раді приймають бюджет і як живе Україну, то складається враження, що це винищення нації. Також Гордійчук попросила на першій сесії у 2018 році розглянути джерела наповнення бюджету та врахувати матеріально-технічне забезпечення освітянських і медичних об’єктів. Окрім того, Любов Гордійчук зазначила, що не згідна з тим, що на всі галузі у бюджеті закладені однакові кошти. Мовляв, якась вимагає більших коштів, а якась – менших.

Однак десятихвилинна перерва затягнулась і Павло Андрусяк пригрозив зробити повторну реєстрації, щоб усі знали, хто не прийшов голосувати за бюджет. Він закликав депутатів проголосувати, щоб потім не шукати крайніх і в району не було проблем. «Бюджет може не всім подобається, але він зроблений справедливо», – наголосив він.

Зрештою, депутати таки прийняли на бюджет на 2018 рік.


Джерело статті: “http://gk-press.if.ua/ne-idealnyj-ale-krashhyj-za-mynulyj-u-galytskij-rajonnij-radi-zatverdyly-byudzhet-na-2018-rik/”

Поделитесь, и будет Вам счастье!

Copyright © 2008-2019. 44 канал Киев - Новости Аналитика Соцопросы

Данный сайт работает как социальный блог, открытая социальная площадка где каждый может опубликовать свои материалы, многие материалы приходят на почту и публикуются администрацией сайта после модерации. В связи с эти возможны некорректное отображение источника текста или графики, если Ваши авторские права или права на торговую марку (товарный знак) нарушены, просим извинения, указывайте о данных нарушениях нам на почту E-mail: centerpr2017@yandex.ru и мы немедленно исправим это недоразумение. Спасибо.

Scroll to Top